24 Ağustos 2014 Pazar

Hz.Mehdi A.s Müjdesi Ramazan Ayındaki Nida Hakkında

Hz.Mehdi'nin zuhuru öncesinde Ramazan ayında gökyüzünden gelen ve dehşet veren bir ses olacaktır. Kimi yorumcular bu sesin telekomikasyon yolu ile ileteceği yöndedir.

Ancak gelen rivayetlerde sesin dehşet vereceği ve şiddetli korku salacağından teknolojiyi aşacaktır.Rivayetlerdeki Ramazandaki bu korkunç ses, Şam ehlinin aralarında ihtilaf etmesi (Şu anki Suriye'deki Karışıklık) ve Horasandan çıkacak olan siyah bayraklardan sonra olacaktır.

O gün iki tane ses duyulacaktır. Rivayetlerde belirtilen gökyüzünden gelen birinci dehşet verici ses, Cebrail (a.s) ait olacağı ve gelecek olan Hz.Mehdi'ye tabi olmamızı emredecektir. Yeryüzünden gelen ikinci ses şeytana ait olacaktır."filanca mazlum olarak öldürüldü" diye seslenecektir.

Bu sesin Hz.Mehdi'nin  yaşadığı bu dönemde ne zaman olacağı konusunda 2 kanıtımız vardır.
1-Gaybeti Numani kaynaklı rivayette; bu ses, Ramazan ayının 23.gecesi olan Cuma gecesinde vuku bulacaktır. 2015 ve 2022 yılları bu konu hakkında miladi takvime göre dikkate değer yıllar gözükse de Hicri takvime göre Cuma gecesi, Perşembe gecesidir.

2-Suyuti kaynaklı hadiste; صوت من السماء Gökyüzündeki ses kısmı büyük ebced hesabına göre şeddeli olarak Hicri 1439 ( Miladi 2017-2018) yıllarına işaret eder.
Perşembe gecesine işaret eden 2018 yılı isabetli gözükmektedir.(En doğrusunu Allah (c.c) bilir).

23 Ramazan 1434 (2013) Çarşamba
23 Ramazan 1435 (2014) Pazartesi
23 Ramazan 1436 (2015) Cuma
23 Ramazan 1437 (2016) Çarşamba
23 Ramazan 1438 (2017) Pazar
23 Ramazan 1439 (2018) Perşembe
23 Ramazan 1440 (2019) Salı
23 Ramazan 1441 (2020) Cumartesi
23 Ramazan 1442 (2021) Çarşamba
23 Ramazan 1443 (2022)  Pazartesi
23 Ramazan 1444 (2023)  Cuma

O zaman İmam Caferi Sadık'a göre dehşetli sesten önceki yıl olan 2017 yılındaki Recep ayında (Mart-Nisan 2017) ayda bir yüz ve açık bir el görünecektir. Said Nursi'ye göre ayda cin sultanlığı vardır. Acaba görünecek yüz cinlerin eseri olabilir mi? Detaylı olarak rivayetler aşağıda verilmiştir

İmam caferi sadık aleyhisselam şöyle buyurdu:“ Gökten nida (ses) gelecek olan yıldan önce Recep ayında bir alamet vardır. Arzettim ki: o alamet nedir? Buyurdu ki: Aydan bir çehre ortaya çıkacak ve açık bir el görünecek.(Gaybet-i Numani)

İmam muhammed bakır aleyhisselam şöyle buyurdu: Nida (Ses) sadece Ramazan ayında vuku bulacaktır. Çünkü ramazan Allah’ın ayıdır. O aydaki nida, Cebrail aleyhisselam’ın bu halka olan nidasıdır. Sonra şöyle devam etti: O, gökten kaim aleyhisselam’ın ismini nida edecek, doğuda ve batıda olanlar onu duyacaklar. Uyuyan herkes uyanacak, ayakta olan herkes oturacak. Oturan her kes de sesin dehşetinden dolayı iki ayağı üstünde doğrulacak.Bu sesi muteber bilip ona icabet edenlere Allah merhametini ihsan etsin.

Bu birinci ses ruh-ul emin, Cebrail’in sesidir.Sonra buyurdu ki:Bu ses Ramazan ayının yirmi üçünün gecesi Cuma günü vuku bulacaktır. Bunda asla tereddüt etmeyin. Onu duyun ve ona itaat edin. O günün sonunda ise melun İblis’in sesi olacaktır. Nida edecek ki “filanca mazlum olarak öldürüldü”.

Böylece halkı şüpheye ve fitneye itecek. O gün bir çokları tereddüt ve hayrete düşecek, ateşte yanmayı hakedecektir. Ramazan ayında ilk sesi işittiğinizde onda tereddüt etmeyin. O Cebrail’in sesidir. Belirtisi de şudur ki o Kaim (Hz.Mehdi) aleyhisselam’ın ve babasının adını nida edecektir. Öyle ki genç kız zifaftan dışarı çıkacak ve babası ile kardeşini hz. mehdi’ye yardım etmeleri için teşvik edecektir.

Ve şöyle buyurdu: Kaim (Hz.Mehdi) aleyhisselam’ın zuhurundan önce bu iki ses mutlaka gerçekleşecek; Gökten gelen ses Cebrail’in sesidir. (Bu emrin sahibinin ve babasının adını söyleyecek.) İkinci ses ise yerden gelecek ve o, lanetli İblis’in sesidir. Filancanın adını getirecek ve o mazlumca öldürüldü diyecek. Bununla fitne çıkarmak isteyecek. Birinci sese uyun ve sakın ikinci sese aldanmayın.(Gaybet-i Numani)

        Muhammed b. Ali’den, Buyurdu ki: O malum ses, Ramazan ayında Cuma gecesinde olursa onu dinleyin ve itaat edin. Eğer gündüzün sonunda olursa, o mel’un İblisin “Falan adam mazlum olarak öldürüldü” şeklinde nidasıdır. Bu sesin amacı, insanları şüphe ve fitneye düşürmektir. O günde niceleri tereddüt ve şaşkınlık içinde kalacaktır. O, birinci sesi Ramazanda işittiğinizde, ondan şüphelenmeyin zira o Cebrail’in sesidir ve bunun alameti Mehdi’nin ve babasının ismini zikretmesedir. (İmam Suyuti)


Kaynak:http://www.gaybihadisler.com/2013/10/ramazan-ayndaki-nida-ses_8.html

24 yorum:

 1. Selam abi, Ehlibeyt kaynaklarinda QEDR gecesi Ramazanin 23-dur, demek dua edelim Ramazanin 23u ki, zuhur gerceklessin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehdi as ramazanın 23 demi zuhur edecek

   Sil
 2. 23 Ramazan 1443 (2022) Pazartesi

  Bu güne dikkat edin Ben mehdi talebesiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl bi eğitim alıyorsun talebe :)

   Sil
  2. niye alay ediyosun

   Sil
  3. selamu aleyküm konuşmak isterim seninle sademm2@gmail.com

   Sil
 3. MEHDİ AS GÖKTEN GELECEK NİDAYİ BEKLİYOR BAYRAĞI AÇIP İŞİ BİTİRİCEK BEKLEYİN

  YanıtlaSil
 4. Mehdi siz insanlığa seslendiğinde onun hedefine yardim edecek misiniz.28 Mart 2017 19:29

  Peki mehdiyle görüş meye niyeti yokmu acaba insanlığın halini haber versin istermisin yada onun hedefine nasıl bir yaşam için adalet şart yoksa öfkeyle kalkanın zararını kim bilebilir kim.

  YanıtlaSil
 5. mehdi 2019'da zuhur edecek ve Gökyüzü alametleri bu sene yani 2017 de gerceklesecek. Herkes dikkat etsin,kötü yola olan vedat giden dönsün onun icin bir kardir. Mevlâna Ali Aşkı
  Cengiz A.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dedikleriniz şimdi oldu bu bilgilerin kaynağını mail olarak atar misiniz akinisikveren@gmail.com

   Sil
 6. Mehdinin kim olduğunu öğrenmek isteyenler Allahın adına yemin ederimki imam iskender Ali Mihr mehdidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende Allah a yemin ederim ki sen sapıtmış İskender de yalancıdır:) ne kadar salaklar türemiş... Keşke bütün insanlar mehdi gibi özellikte olsa... ama kendini veya başkasını o şahsın kişilik haklarını gasp edipte sapitmasa

   Sil
  2. Allah CC adına nasıl yemin ediyorsun arkadaş ispatın ne saçma saçma konuşma büyük günaha giriyorsun Mehdi bir kere cok genç görünümlü olacak ve büyük hizmetler yapacak imam iskender 90 yasinda adam ne söylediğini bilmiyosun sen Allah adına kesin delilin olmadan yorum yapma tövbe et

   Sil
  3. aynen ne günahkarsın yaradanıda alet ettin ben dünyada nasıl gönderildoğimi bilirken senin yaptığına bak ben mehdinin askeriyim diyemiyorum sen yalan atıyosun tövbe et günahkar

   Sil
 7. Ey İman edenler.Görmüyormusunuz İnsanlar sokaktayatıp çöpte ekmek arar halde.köpekler yatakta yayıyor ve sofrada yemekyiyiyor.Bunun sebebide yine insanoğludur.Sizler Hz.Mehdi.için hazırmısınızki çıkıp çıkmadığını araştırıyorsunuz?

  YanıtlaSil
 8. Hadis
  Ümmetinin ömrü 1500 yılı pek gecmiyecektir
  Hadis
  Mehdi 30 ila 40 yaşları arasında zuhur edecektir yani 35
  1400 den sıra halley kuyruklu yıldızından önce (1407) doğacak 1400 ve 1407 ye 35 eklersek 1435 ila 1442 yıllarına denk geliyo
  Imam caferi sadık der ki perşembeye cumaya bağlayan ramazanın 23 de gokten bir nida olacak ve mehdi zuhur edecek
  23 ramazan 1435 ila 1442 tarihleri arasında 1439 yarine denk gelir ki 35 yaşında 1404 doğumu (1983

  YanıtlaSil
 9. 23 ramazan 1439 geçti.birşey olmadı.bundan sonra 2023'ü mü beklicez.

  YanıtlaSil
 10. Nida muharrem ayında olacak

  YanıtlaSil
 11. 20 eylül 2018 nida edilecek muharrem ayında nida edilecek

  YanıtlaSil
 12. Kenan Kıran Muharrem ayı ile ilgili hadis var mı.ben görmedim

  YanıtlaSil
 13. 20 eylül 2018 de geçti.birşey olmadı.bu tarihlerin sürekli boşa çıkmasının sebebi şöyle olabilir.Hz Mehdi kendisinden ümit kesildiği anda ortaya çıkacak.Zaten Hz Mehdi yi bekleyen az sayıda insan var.onlar da böyle bir kaç tarih boşa çıkınca ümidini yitirecek ve hiç beklenmedik bir zamanda Hz Mehdi çıkacak olabilir.

  YanıtlaSil
 14. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 15. Kesin tarihi kimse veremez,ancak tahmin edilebilir.Ve burada yok ben mehdinin talebesiyim onu tanıyorum diyenleri hiç takmayın.O kendisi bile zuhur anına kadar kendisini bilmeyecek.Hadislerde "Allah onu bir gecede ıslah eder" diyor.23.gecesi çıkacağına dair de kesin bir bilgi yok.Bazı kynaklarda 15.gecesi falan diyor fakat genel olarak tam bir gün verilmiyor hadislerde.Yalnızca cuma gecesi olduğu kesin denebilir.Benim tahminim 2022 veya 2023 ramazanında geliyor.Gökten gelen nida ise tv ve çeşitli iletişim araçlarıyla canlı olarak kendini tanıtmasıdır.Daha ayrıntılı şeyler de biliyorum(Allah'ın izniyle).Merak eden yazıp sorabilir:
  salih.ozturk0935@gmail.com

  YanıtlaSil


EmoticonEmoticon