23 Ağustos 2014 Cumartesi

Melhame-i Kübra ve Amik Ovası Gerçegi Hakkında


Son Amerikan askerleri Irak'tan çekilir. Tarih, 2010-2012 yılları.Muhtemelen(!) hadislerde bahsedilen Araplarla Sulh dönemi başlar.Sizinle Rumlar arasında dört sulh olacak, dördüncü sulh, Heraklius ehlinden (Âl-i Harun'dan ) bir adam vasıtası ile olur ve bu yedi yıl devam eder. Bir adam, “Ya Resullullah (sav) O gün (7. yılda) insanların imamı kimdir?” dedi. Buyurdu ki: Evladımdan kırk yaşında Mehdi’dir.(Ahirzaman Mehdisi,Suyuti,2.15 ve Ramuz El-Ehadis,299/8)

Fitnelerle beraber Suriye kontrolden çıkar. Türkiye ve Nato müdahale etmek zorunda kalır.Araplar Suriye'yi yalnız bırakır.Suriye saldırısı sonrasında İran karşılık verir. Misilleme olarak Amerika,Körfez ülkeleri (Araplar) ile beraber İran'a saldırır.

Köşeye sıkışan Ruslar sıcak denizlere inme hayali tehlikeye girer. Umulmayan bir zamanda Türkiye, Ruslar tarafından işgal edilir.Ruslar Akdeniz'e kadar inerler. “Sovyet Rusya gün gelir dağılıp yıkılır. Amerika tek başına güç olarak kalır. Gelir Ortadoğu'ya yerleşir. Savaşlar olur.

Müslüman devletler dahi birbiriyle savaşır. Çok kanlar akar, savaşlar, saldırılar olur. Sonra hepsinin arkasına bir barış dönemine girilir. Batı ile doğu, Araplarla İsrail barış sağlarlar. Herkes, bundan sonra artık savaş olmaz dediği bir zamanda Türkiye'nin komşusu Rusya Türkiye’ye saldırır, Amuk (Antakya Amik) ovasında, Amerikan ve müttefikleri güçlerine de saldırır, savaş çıkarır. Rusya'ya karşı birleşirler ve mukavemet gösterirler...

Melheme-i Kübra (Büyük Savaş, Armageddon) budur. Ardından korkunç bir dünya savaşına dönüşür. Savaş dünyanın tamamına yayılır. İnsanlardan çoğu ölür. Büyük bir felaket olacaktır. (Geçen yüzyılda yaşayan Şeyh-i Kamil Abdullah Dağıstani efendi sohbetinden)

Bu durumdan üsleri tehlikeye girdiğine şahit olan Amerika, Türkiye ile beraber Rusya'yı güneyde mağlup eder.Rusya aynı anda Avrupaya da cephe açtığı için gücü zayıflamış ve yenilmesi kolay olmuştur. Yakında siz Rumlar'la (Batılılar) emin bir sulh yapacaksınız. Sonra siz gaza edeceksiniz (savaşacaksınız). Onlar da gerinizde sizin gaza ettiğinize (Rusya'ya) düşman olacaklar. O harpten muzaffer çıkacak ve ganimet alacaksınız. (Ramuz El-Ehadis, 298/1)

Bu zaman dilimi içinde Süfyan ortaya çıkar, kimi batılı ülkelerin ve İsrail'in desteği ile Suriye'de kontrolü alır. Güneyde Karkısa bölgesinde Rusya ile savaşmaktan yorgun düşen Türkiye ve Nato ile çarpışıp savaşı kazanır ve güç bulup Irak'a doğru hareket eder. Artat bin El-Munzir dedi ki:Süfyan Karkısada Türkleri ve Rumları öldürür hatta o topraklarda vahşi hayvanlar onların etleriyle açlıklarını giderirler.(Naim bin Hammad, el-Fiten ve'l-melâhim kitabı).

Sonra Irak'ta katliamlar yapar. İran'ın sınırında Farslarla savaşır. Mekke'de Hz.Mehdi zuhur eder ve Süfyan'la çarpışmaya gider. Süfyan'ı kısa sürede (9 ayda) yener ve Suriye ile Irak'ın kontrolünü alır. (Ek bilgi: Süfyanı destekleyen ve ölümü ile perişan olan İsrail halen ayaktadır. İsrail devleti 2022-2023 yılında son bulacaktır.En doğrusunu Allah bilir)

Rusya'nın yenilmesinden sonra bölgeye konan ve çıkmak istemeyen Amerikan komutan savaşın kendileri kazandığı iddia eder ve sahiplenir. Tabi ki durumu kaldıramayan Türk askeri onu öldürür. Sonra yeşil bir ovaya konacaksınız. Orada bir Rum neferi salibini kaldıracak ve diyecek ki: "Haç galip geldi." Ona müslümanlardan biri karşı koyup, kendisini öldürecek. Bunun üzerine Rumlar muahedeyi bozacak ve gadredecek. Büyük muharebeler olacak. Sizin için toplanacaklar ve seksen sancak halinde üstünüze gecekler. Her bir sancak altında onbin (on iki bin) kişi olarak.(Ramuz El-Ehadis, 298/1)

Bu durumu bahane eden Batılılar Amik ovasına yığın yaparken fırsatı bulan İsrail, desteklediği Süfyan'ın yenilgisinden sonra Türkiye'yi Hatay'dan vurur.Yunanistan destek verir. "İsrail(Süfyan ile beraber), Suriye’yi almadıkça Mehdi çıkmayacak. Daha sonra İsrail Hatay’dan vuracak.

Orada bulunan Amik Ovası kan gölüne dönecek.Türkler önce Yahudi’den tarafa olacaklar sonra Yahudiler tarafından Müslümanlar tarafına geçecekler. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden insanlar; 'Biz de Yahudi’yi ülkemizden çıkaralım' deyip orada toplanacaklar. Tam bu esnada Yunan Türkiye’yi vuracak. Hatta Boğaz köprülerini veMarmara'daki büyük sanayi tesislerini hep vuracaklar.

Amik Ovasında savaşmaya gelen Türklerden bazıları; Aman İstanbul’u vurmuşlar. İstanbul elden gidiyor. Eyvah! Malımız mülkümüz elden gidiyor deyip savaşı terk edecek. Bir kısım ise kalıp Yahudileri yok etmek için savaşacaklar.Afganistan’dan siyah bayraklılar gelip Mehdi As'a yardım edecekler."(Abdullah Gürbüz Hazretleri sohbetinden alıntı)
Hz.Mehdi, Süfyan ölümü sonrası kurduğu ilk orduyu Amik'te Batılılarla çarpışmak için Suriye'deki Guta karargahında toplatır.Melhame-i Kübra gününde (3.Dünya savaşı esnasında Amik cephesinde) merkezi Şam şehrinde Guta denilen yerdedir. O gün müslümanların menzillerinin en hayırlısı orasıdır.(Ramuz El-Ehadis, 322/10)

Mehdi ilk kurduğu orduyu da Türk (tarafından düşmanlara)’e gönderir.(Ahirzaman Mehdisi,Suyuti,4.67)


Böylece savaş başlar. Rumlar, Benim soyumdan ve ismi ismime uygun bir Vali (Mehdi)’ye gadr ettikten sonra Amak (Amik) denilen yerde sizinle savaşacaklardır. Burada Müslümanların üçte bir kadarı öldürülür, sonra bir gün yine o kadar insan öldürülür. 3. gün (seferde) ise savaş Rumlar aleyhine döner(yenilir). Müslümanlar böylece savaşa devam eder (kazanır). (Ahirzaman Mehdisi,Suyuti,8.6)


Kaynak:http://www.gaybihadisler.com/2014/01/3dunya-savas-cephesi-olan-amik-ovas_8725.html

13 yorum:

 1. Yalan hadis imam mehdinin istanbulu türklerden alıp kutsal emanet lere sahip çıkması yok imam mehdi istanbulu feth edecek tc yıkılacaķ bunlar neden yok acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tc nin yikilmasinimi istiyon hain

   Sil
  2. TC bakidir yikilmaz sistemi yikar devletini degil

   Sil
 2. Hadis yalan mı olur kardeşim bu hadisler peygamber efendimiz zamanından bu zamana aktarılmış o zaman TC mi vardı saçmalama sufyan ve rumlar istanbul bogazına kadar gelecekler hz Mehdi onlardan alacak fethedecek Allah Hz Mehdiyi bi ülkeyi yıksın diye göndermiyecek deccalı yahudileri ve şuan onlara yardım edenleri yok etmek için gönderecek

  YanıtlaSil
 3. Hadis yalan mı olur kardeşim bu hadisler peygamber efendimiz zamanından bu zamana aktarılmış o zaman TC mi vardı saçmalama sufyan ve rumlar istanbul bogazına kadar gelecekler hz Mehdi onlardan alacak fethedecek Allah Hz Mehdiyi bi ülkeyi yıksın diye göndermiyecek deccalı yahudileri ve şuan onlara yardım edenleri yok etmek için gönderecek (takılmış kalmışsınız Tc yıkılmasına plak gibi sizin düşünceniz o hadisleri senin kafana göre yorumlayacakta değiliz burda ve Tc yi beğenmeyen gitsin kendine devlet baksın sen ve senin gibiler ancak yahudi uşağı olursunuz)

  YanıtlaSil
 4. Neml Suresi 65. Ayet
  De ki: «Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse gaybı bilmez. Onlar, ne zaman yeniden diriltileceklerini bilmezler.

  GAYB TÜCCARLIĞINA SOYUNMAYIN. ŞİRKE VE KÜFRE DÜŞMEYİN. DOĞRU YOLA GELİN. AÇIK EDİN KİMLERE HİZMET ETTİĞİNİZİ ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuranı bir ucundan tutup kafana göre yorumlamışsın. Benzer ayetlere bakmadan yorumladığın içinde saçmalamışsın. Bir ayette gaybı Allah ın dilediği resullerine bildirdiği açıkça yazıyor.

   Sil
  2. Peygamber (haşa) şirk mi koşmuş o zaman

   Sil
 5. Allah sonumuzu hayır etsin 😔

  YanıtlaSil
 6. Kardeş iyi hoş yazmışsın yorumlamışsın arakadışın kastettiği o degil sanırım anladığım sen yorumlamışsın ama eksik olmuş yorumunda kısmen doğruya yakın biraz eksikler var ve hadislerde tc den bahsedecek degil tabiki doğrusu nu ALLAH VE RESULÜ bilir hayırlısı diyelim

  YanıtlaSil
 7. Peygamberimizin bazı hadisleri gizlidir ancak olduktan sonra anlaşılır bide derin ilim sahibi olanlar bir kısmını anlayabilir yazı bence güzel olmuş hadislere ters bir durum ben göremiyorum

  YanıtlaSil
 8. Ypg:pkk baglantı terör örgütü suriyedeki kantonu iskenderuna kadar almayı vaat etmişler yani bu olaylar yakın zamanda oyle olacak heralde bizim yani turk yurttaşların ve devlet buyuklerinin yapması gereken Hatay icin kafa yorması lazım suan hemen . bizler araplar gibi kacmayız savaştan orası zor almaları.

  YanıtlaSil
 9. şeyh kamil götünden uydurmuş

  YanıtlaSil


EmoticonEmoticon