27 Nisan 2015 Pazartesi

Salât-ı Fethiyye Arapça Türkçe Okunuşu

Salât-ı Fethiyye Arapça

اَللَّهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ الْفَاتِحِ لِمَا اُغْلِقَ وَالْخَاتِمِ لِمَا سَبَقَ نَاصِرِ الْحَقِّ بِالْحَقِّ وَالْهَادِى اِلَى صِرَاطِكَ الْمُسْتَقِيمِ وَعَلَى آلِهِ حَقَّ قَدْرِهِ وَمِقْدَارِهِ الْعَظِيمِ


Salât-ı Fethiyye Türkçe Okunuşu

Allâahümme salli ve sellim ve bâarik alâa seyyidinâ Muhammedini'l-fâtihi limâa uglika ve'l-hâtimi limâa sebeka nâasiri'l-hakki bi'l-hakki ve'lhâadii ilâa sirâatike'l müstakiym ve alâa âalihii hakka kadrihii ve mikdâarihi'laziym

Salât-ı Fethiyye Manası

Allâh'im salât ve selâm eyle ve mübarek kil; kilitlenmislerin açicisi, öncekilerin sonuncusu, Hakka hak ile yardimci, dogru yoluna hidâyet eden Efendimiz Muhammed'e ve onun ehl-i beytine onun kadrince ve azîm mikdarinca.MUHAMMED BEKRİ (Rahmetullahi Aleyh)

Evliyânın büyüklerinden ve fıkıh âlimi. Kendi ismi ve babasının ismi Muhammed'dir. Künyesi Ebü'l-Mekârim ve Ebî Bekr, lakabı Şemsüddîn'dir. Bekrî ismiyle meşhûr oldu. 1523 (H.930) senesinde Mısır'da doğdu. Soyu baba tarafından hazret-i Ebû Bekr'e, anne tarafından Peygamber efendimize dayanmaktadır.

MUHAMMED BEKRİ HAZRETLERİ buyuruyor ki : RASULULLAH S.A.V.' i mânâ âleminde gördüm.
RASULULLAH S.A.V. bana buyurdu ki :

BU SALAVATI ÖMRÜNDE 1 (BİR) KERE OKUMUŞ OLAN CEHENNEME GİRMEYECE K..!
GİRECEKSE CEHENNEME BUNU OKUMAK ONA NASİP OLMAYACAK..!

MUHAMMED BEKRİ HAZRETLERİ BUYURURDU Kİ : bu salavatı okuyup da CEHENNEME GÖTÜRÜLEN BENİ ARASIN BULSUN, YAKAMA YAPIŞSIN..!
Yorum Yap


EmoticonEmoticon