27 Haziran 2015 Cumartesi

Ahmedinejad ABD Hz.Mehdi'nin Peşinde

Ahmedinejad: ABD, Hz.Mehdi'nin peşinde

Ramazan ayı dolayısıyla ülkenin çeşitli noktalarından gelen din adamları ve öğrencileri ile buluşan İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD'nin Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalıştığını iddia etti.

İran'da yayımlanan Şark gazetesinin haberine göre Mahmud Ahmedinejad, Ramazan ayı dolayısıyla ülkenin çeşitli noktalarından gelen din adamları ve öğrencileri ile buluştu.

''ABD, MEHDİ HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPIYOR''

Hz.Mehdi konusunda iddialı ifadeler kullanan Ahmedinejad, ABD'nin kendi asırlık imparatorluğunu çökertecek esas tehlikenin Hz. Mehdi olduğunu bildiğini ve bunun için Mehdi hakkında geniş çaplı araştırma yürüttüğünü öne sürdü.

''BİZDEN DAHA ÇOK ARIYORLAR''

Ahmedinejad, Kendilerine göre Hz. Mehdi ile irtibatta olabilecek herkesle iletişime geçiyorlar. Onlarla buluşup bilgilerinden faydalanıyorlar. Dini üniversitelerimizde Hz. Mehdi konusunda yapılan araştırmaların binlerce katı ABD üniversitelerinde yapılıyor. Onlar, bizim Hz. Mehdi'nin peşinde olduğumuzdan daha ziyade onun peşindeler iddiasında bulundu.

''ABD, ŞEYTAN TARAFINDAN KURULDU''

ABD devletini Şeytanın devleti olarak tanımlayan Ahmedinejad, ABD devletinin Allah ve Hz. Mehdi'ye ulaşmayı engellemek için şeytan tarafından kurulduğunu öne sürdü.

''MEHDİ GELİRSE ABD BİTECEK''

ABD'nin Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalıştığını iddia eden Ahmedinejad, ''Şeytanın devleti Hz. Mehdi gelirse işinin bittiğinin farkındadır'' diye konuştu.

Bazı inançlara göre, ahir zamanda Peygamber'in soyundan Hz.Mehdi yer yüzüne gelerek İslam'ın dünyadaki hakimiyetini sağlayacak.Yorum Yap


EmoticonEmoticon