30 Haziran 2016 Perşembe

Baba Vanga Kimdir (Baba Vanga Kısaca Hayatı)

Baba Vanga’nın hayat öyküsü

Vangelia Pandeva Dimitrova bilinden adı ile Baba Vanga, beklenenden iki ay önce dünyaya geldiğinden dolayı adına iyi haber anlamına gelen Vangelina denmiştir. Küçük yaşta annesiz kalmış, babası da askere alınınca yakınları tarafından büyütülmüştür. Çok küçük yaşta olmasına rağmen kaybolan eşyaların yerini bulmakla üzerine dikkatleri çekmiştir. Babası askerden dönünce yeniden evlendi ve hepsi birlikte yaşamaya başlamıştır. Doğuştan ağma değildir 13 yaşında bir olay sonucu gözlerini kaybetmiştir. Gözlerine yoğun rüzgarlar ve hortumlu bir günde toz ve toprak kaçtığı için ağma olmuştur.Bastığı yerlerde daha önce neler yaşandığını hissederdi

Dokunduğu şeyi tarif edebilme ve bastığı topraklarda yıllar önce neler yaşadığını hissedebilmekteydi. Vanga 15 yaşlarının başlarında körler okuluna yatılı olarak gönderilir. Okulda yaşadığı süre içerisinde her zaman sessiz sakin biri olarak bilinmektedir. Okulda öğrendikleri ve anlatılan her şey Vanga’ya çok enteresan gelmekteydi. Vanga’nın en sevdiği ders ise müziktir.

Günlerden bir gün babası eve çok sinirli olarak gelir çünkü koyunlardan bir tanesini kaybetmiştir, koyunların sahibine bu durumu nasıl açıklayacağım derken kızı Vanga baba kaybettiğin koyun Wonisto köyünde Atanas adlı kişidedir der. Babası kızına bunu nereden biliyorsun sen o köye bile gitmedin der. Babasına rüyamda gördüm der. Babası diğer gün köye gider ve koyununu geri alır ve babası bunun nasıl olduğunu anlayamaz.

1940’ta babası vefat etmiştir ve Vanga için daha zor günler başladı üç kardeşi ile birlikte hayat mücadele vermeye başladı ve ikinci dünya savaşı başlamıştı ve o yıllarda Vanga’nın yetenekleri ortaya daha çok çıkmaya başlar. Vanga bir olayı şöyle anlatır; önce bir atlı geldi ve atı ile birlikte odama girdi öyle parlaktı ki güneş gibi at tek boynuzlu bembeyaz ışıldayan ve konuşan bir attı ve atın üzerinde bulunan varlık bana sen insanlara olacakları önceden bildirmek için seçildin dedi.Ona baktım ve artık sanki kör değildim. Hiç bir şey anlamıyordum sadece dondum kaldım. O kadar güzeldi ki anlatması çok zor. Bir anda giderken bana döndü ve çocukların olmayacak bundan sonra hepsi senin çocukların, genç olanlarda yaşlılarda hayatta olanlar da olmayanlar da ben ya da başkaları yanına gelip kehanetleri nasıl yapacağını söyleyeceği dedi ve yok oldu.

Görüşmeleri Bulgar hükümeti tarafından kayıt edilir

6 Nisan 1941 yılında Alman Nazi ordusu Vanga’nın yaşadığı köye kadar girer ancak Vanga ve küçük kardeşi hariç herkes köyden kaçarak uzaklaşır. Askerler hem yiyecek hem de kimse var mı diye bakıyorlardı. Sıra Vanga’nın evine geldiğinde asker eve girer ve dışarı çıkar. Daha sonra köyden ayrılan askerlerden hemen sonra köy halkı geri döner ama geri dönenleri bir durum beklemektedir. Evden dışarı çıkan Vanga yüz ifadesi değişmiş şekilde sanki hipnoz halinde kendi kendine konuşmaktadır. Konuşmasında savaşa giden askerleri, kimlerin öleceğini ve kimlerin sağ kalacağını söylemektedir, hatta ölenlerin nasıl öleceğini söyler. Baba Vanga’nın bu durumu tam bir yıl sürer.

Artık ünü çok yayılan Vanga’nın evi çevreden gelen insanlarla dolup taşmaya başlar. Günler geçtikçe insanların sorunları ile ilgilinmeye ve bilgi vermeye başlamıştır. Bir gün 1942 yılında yakın bir köyden askerler gelmiştir aralarında 23 yaşında olan bir asker öldürülen kardeşi ile bilgi almak istiyordur. Vanga askere neden geldiğini biliyorum kardeşinin katillerinin bilmek istiyorsun ama sana bunu söyleyemem ileri de intikam almak istersin diye cevap vermek. Bu durumdan etkilenen asker zaman içerisinde Vanga’nın evine daha sık ziyaret etmeye başlar ve bu gelip gitme sonucu Vanga kız kardeşine o askerin kız kardeşine evlenme teklif edeceğini ve başka bir yere taşınacağını söyler ve söylediği gibi de olur.

Yapmış olduğu kehanetler ve söylediklerinden doları Bulgar hükümetinin çok dikkat etmiştir ve Bulgar hükümeti tarafından maaşa bağlandı. Bulgar hükümeti Vanga’nın kehanetlerinden faydalandı. Hitlerin bile Vanga ile görüştüğü ve bu görüşmeden sinirli bir şekilde ayrıldığı söylenir. Ve tüm görüşmeleri kayıt altına alınmıştır. Yapılan araştırmalara göre Baba Vanga’nın kehanetlerinin yüzde 80’inin gerçekleştiği söylenmiştir.1974 yılında Vanga’ya araştırma görevlisi olarak resmi ünvan verilir.

Ölüm hakkında söyledikleri ve son sözü

1941 ve 1996 yılları arasında Vanga’ya gelen ziyaretçi sayısı 1 milyona yakın olduğu söylenmektedir. Çoğunlukla halkın sorunları ile ilgileniyordu. Toplumsal olaylara karşı fazla konuşmazdı, konuşmamasının sebebi ise insanların bu durumlara hazırlıksız olması idi. Ölümü de garip olmuştur Baba Vanga 11 Ağustos 1996’da 85 yaşında kansere yenilir. Hayat mücadele verirken hastanede nefes yolunun açılması gereklidir, ancak hastanede elektrik gittiği için hayatını kaybeder.

Bazı iddialara göre Vang ölüm tarihini biliyordu, ölümü şöyle tanımlıyordu; ölümden sonra insanın bütün parçası çürür geriye bir şey kalır bu ruh ya da adını bilmediğim bir şeydir insandan geriye bu kalır. Çürümüş gelişmeye devam daha üst mevkilere ulaşır bu ruhun sonsuzluğudur. Son sözleri ise birbinizden nefret etmeyin birbirinizi sevin demiştir.

İnternette Vanga kehanetleri hakkında yazılar bulunmaktadır ancak bunlar gerçeği yansıtmıyor çünkü Baba Vanga hiçbir zaman tarih söylememiştir.

Gerçekleşmiş kehanetleri2. Dünya savaşı 1945 büyük Rusya’ya karşı çıkan o devlet savaşı kaybedecektir.

Mahatma Gandi. Gandi yakın zamanda hükümetin başına geçecek ama orada uzun süre kan dökülecek. Onu ölüme götürecek elbisesi olacak. Duman ile sarılmış bir şekilde turuncu bir elbise görüyorum.

Bugaristan‘da savaş görmüyorum, kan görmüyorum lakin Yugostavya parçalanacak çünkü onlar Tanrı’ya küfür ediyorlar.

Berlin Duvarının yıkılışı. Her şey yıkılıyor Berlin Duvarı’da Sovyetler Birliği’de

Kursk gemisi. Kursk sulara gömülecek ve dünya onun için ağlayacak.

11 eylül; korku korku iki amerikan kardeş çelik kuşlar tarafından düşürülecek, kuşlar çatılarda olur ve suçsuzların kanları deve gibi akar.

Asya’nın yükselişi. Ondan evvel üç ülke yakınlaşacak Çin, Hindistan ve Rusya bir noktada toplanacaklar. Bulgaristan ise Rusya’nın yanında bir parçası gibi olursa onların yanında yer alabilir. Rusya olmadan Bulgaristan’ın bir geleceği yok.

Obama. Bir gün Amerika’da beyaz değil siyah olacak. Okyanusun ötesindeki siyah insanlarda beyaz.

Savaşlar. Bir kaç yıl sonra ne olacağını biliyor musunuz? depremler yangınlar , felaketler bunlardan dolayı insanlar hayatlarını kaybedecekler. Tüm insanlar bir küpe girecek.

GDO’lu ürünler. Nufüs azalacak mallar bulunmayacak, ağaçlar yok olacak. Koyun dana keçi eti yenileyecek siz herşey ile oyun oynuyorsunuz ve yaklaşan sefaleti görmüyorsunuz. İnsanlar çıplak ve aç dolaşacaklar.
Yorum Yap


EmoticonEmoticon