4 Ağustos 2016 Perşembe

Besmele-i Şerif ve Hz.Mehdi Hakkında


Hz. Ali (ra) buyurdu: “Besmelenin harflerini sayın ve sonunda zamanın bitmesini ve Mehdinin çıkmasını bekleyin. Ona uyarak selameti bulun.”

Beyazıd-ı Bistami (ks) buyurdu: “Besmelenin harflerinin sonu Mehdinin çıkma vaktidir.”

Zaman Besmele'nin harflerinin sonuna geldiğinde Mehdi çıkacaktır. (Ramuz, 2:676)

Bilindiği gibi besmeleyi oluşturan kelimeler şunlardır: "bismi-llāhi r-raḥmāni r-raḥīm". Son kelime olan Rahim sıfatı, Allah'ın son yurt olan ahirette müslümanlara merhamet edeceği anlamına gelir.Aynı zamanda  rabbimizin ahirzamanda (son zamanda) beklenen Hz. Mehdi aracılığı ile Müslümanlara merhamet edeceğine de işaret eder.

Besmelenin son harfi olan "mim" asıl ebced değeri 40'ı işaret eder. Bilindiği gibi Mehdi kelimesi, Arapçada "mim" ile başlar ve hadislerin doğrulaması ile 40 yaşında çıkar.

رحيم kelimesini ebced hesaplarına göre incelediğimizde 2016 sayının çıkması dikkatlerden kaçmayacaktır.

Hz.Ali (r.a.) Besmelenin harflerini sayın ve sonunda zamanın bitmesini ve Mehdinin çıkmasını bekleyin. Ona uyarak selameti bulun. Hz. Ali, "zamanın sonunda zamanın bitmesini" derken 2016 yılının bitmesini belirtmiştir. Sonuç olarak, Hz.Mehdi'nin çıkışını 2017-2018-2019 yıllarında beklemek gerekir.

Hz.Mehdi öncesinde son dakika alametlerinin başlangıç yılı olan 2016 yılına işaret eden farklı bir makalemiz de mevcuttur. 
Yorum Yap


EmoticonEmoticon