14 Ekim 2016 Cuma

Albert Pike Kimdir - Albert Pike Kısaca Hayatı - Albert Pike Mektubu


Albert Pike'ın Dünya Savaşları Mektubu

Albert Pike Hayatı

Aşağıda Albert Pike hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Albert Pike biyografisi, özgeçmişi şöyle başlamaktadır.

AlЬeɾt Pike (d. 29 Aɾalık 1809 - ö. 2 Nisan 1891) ABD'li şaiɾ, geneɾal ve 33. Deɾece Büyük Mason Üstadı

Pike, Boston, Massachusetts'de Benjamin Pike ve Saɾah Andɾews Pike ςiftinin çoçuğu olaɾak dünyaya geldi. Altı kaɾdeşden en büyüğü olan ve büyük soɾumluluk taşıyan AlЬeɾt Pike, 1825 yılınının Ağustos ayında giɾiş sınavlaɾını başaɾıyla geçtiği Haɾvaɾd Üniveɾsitesi'ne kabul edildi. Bağımsızlık yılında Taos, New Mexico sefeɾine katıldı. O dönemde gazeteleɾde makele yazan Pike gazetedeki işinden kazandığı ilk paɾayla Maɾy Ann Hamilton ile evlendi. Bu evlilikten on biɾ çocuklaɾı olmuştuɾ. Daha sonɾa 1837'da hukuk okumaya başlayan Pike biɾ yandan da o dönemde çocukluğundan gelme şiiɾ alışkanlığını devam ettiɾiyoɾdu. İnanç olaɾak Anglikan'dıɾ. Pike'ın biɾ Ku Klux Klan üyesi olduğu iddia edilmiş; fakat bu iddia kanıtlanamamıştıɾ. sozkimin.com Özofagus daɾlığı nedeniyle zoɾ günleɾ geςiɾen Pike 82 yaşında ölmüştüɾ. Washington'da Oak Hill mezaɾlığı'na gömüldü.

Kendimiz iςin yaρtıklaɾımız bizimle biɾlikte ölüɾ. Başkalaɾı ve dünya iςin yaρtıklaɾımızsa sonsuza dek yaşaɾ.

Meksika-Amerika Savaşı'nın başlamasıyla Pike süvari birliklerine katıldı. Tuğgenaral olan John Selden Roane ile büyük görüş farklılakları bulunan Pike onu bir düelloya davet etti. Herhangi bir yaralanmanın olmadığı düello sona erdi. 22 Кasım 1861 tarihinde ise Tuğgeneral olarak görevlendirilen Pike, asilik ve vatana ihanetinden dolayı suçlanarak tutuklanması istenince Arkansas'ta saklandı ve istifasını gönderdi; ancak istifası 11 Кasım'da kabul edildi.

1850 yılında Mason oldu. Independent Order of Odd Fellows'a katıldı. AlЬert Pike, 1859 yılında büyük üstad olmuştur. Halen ABD'nin en etkili ve bilinen Masonu olarak kabul edilir.

Hayatının sakin geçen dönemlerinde kendini şiire veren Pike, ilk şiiri olarak Hymns to the God'ı yayınladı. Ayrıca Prose Sketches and Poems Western Country'de yazdı. Eserleri bazı yerel dergilerde yayınlan Pike'ın en bilinen eseri içeriği Masonlukla ilgili olan Morals and Dogma adlı kitabıdır.

3.Dünya Savaşını Yazan Adam : Albert Pike

  Uzun yıllardır haşır neşir olduğum ve araştırmalarımın büyük bir kısmını kaleme aldığım "İlluminati" ana başlığı ile bir kez daha karşınızdayım. Ülkemizde facebook sayfalarında dalga konusu olmaktan ileriye gidemeyen İlluminati'nin aslında ne denli ciddi faaliyetler içerisinde olduğunu bilen biliyor. İçine masonluğu ve siyonizmi de alarak çapını genişleten ve dünya genelinde büyük hedefleri olan bir gizli yapılanmadan bahsediyoruz, bu ufak tanım İlluminati ismini ilk kez duyan arkadaşlarımız için yeterli bir ifade şekli olacaktır. Ancak bugün bir kuruluştan değil de, bir adamdan söz edeceğiz. Bir nevi bu kuruluşun beyni diyebileceğimiz, büyük planların altında imzası bulunan ve mason üstadı olarak bilinen Albert Pike bugünkü yazının ana karakteri olacaktır. Hiçbir şey tesadüf değildir sözümü destekleyen bir adam olarak tarihe geçmiş bir kişiliktir kendisi. Şimdi asıl konuya dönelim. Bu adam neden tarihe geçti ? Fikirleri dünyayı ne denli etkiledi ?


  19.Yüzyıl... Dünya kabuk değiştirme çağının sonlarını yaşarken, aslında yeni kabuklara zemin hazırlayan fikirlere de tanıklık ediyordu. Meydan savaşları yerini yavaş yavaş zekanın ön plana çıkacağı savaşlara bırakıyordu ve bu savaşların planlamaları yüzyıllar boyu sürüp her şey hazır olunca uygulamaya konuluyordu. Bu yüzden ben tarihi sınıflandırırken 19. Yüzyılı fikirlerin hazırlandığı, 20.Yüzyılı da bu fikirlerin uygulamaya konulduğu tarihler olarak ayrıştırıyorum. Akışı kesip ufak bir detaya değinmek istiyorum, 19.Yüzyıl da hazırlanan fikirlerin esin kaynağı binlerce yıllık tarihin karanlık olayları ve adamlarıdır. Yani 19. Yüzyılı her şeyin başlangıcı olarak görmek yanlış olacaktır; ama ciddi bir başlangıç olarak görmek kesinlikle doğru bir tespittir. Kaldığımız yerden devam edelim, 1800'lü yıllarda yaşamış olan ve gizemli işlere parmağını atmış olan insanlar, torunlarına öyle fikirler bıraktı ki ince zekanın ürünü olduğu açıkça belliydi ama bitmedi. Torunları da en az onlar kadar zekiydi ve bu ince fikirleri çok ince bir şekilde uygulayarak dünyaya lanse ettiler. Zaten uyumaya gönüllü olan insanoğlunu adeta transa geçirdiler.

1871 Tarihinde Yazılan Bir Mektup

Albert Pike'ın Dünya Savaşları Mektubu ve Ayrıntıları

İlluminati örgütünün 3 dünya savaşını önceden hazırladı mı? 3. Dünya Savaşı hangi ülkeler arasında patlak verecek? İşte ünlü hürmason Albert Pike'ın 1871 yılında Giuseppe Mazzini'ye yazdığı o mektubun ayrıntıları...

Ünlü Hür mason Albert Pike, 1871 yılında Giuseppe Mazzini’ye yazdığı mektupta İlluminati’nin 3. Dünya Savaşı planına dikkat çekiyordu.. Mektup Londra’daki British Museum’da 1977 yılına kadar sergilendi ancak daha sonra sonra sebebi açıklanmayarak bilinmeyen bir yere saklandı. Giuseppe Mazzini 1800’lerin ortasındaki İtalyan devrimine liderlik yapmış aynı zamanda İlluminatinin yöneticilerindendi.. Albert Pike ise 33. dereceden bir mason... Mektupta yer alan bilgiler 3 dünya savaşının farklı nesiller için nasıl kurgulandığını anlatan türden... İşte müzede sergilendikten sonra gizemli bir şekilde ortadan kaybolan(!) mektupta yer alan ifadeler;

BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI 

Mektupta yer alan ifadelere göre; Birinci Dünya Savaşı’nın amacı İlluminati’ye Rus Çarını devirip ateist komünizmin kalesi olan bir Rusya inşa etmesine izin vermektir. İlluminati’nin ajanları İngiliz ve Almanları da kışkırtmalıdır. Savaşın sonunda komünizm inşa edilecek ve diğer devletlerin yıkılımasıyla dinlerin zayıflamasında rol oynayacaktır.

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI 

İkinci dünya savaşında Faşist ve Siyonistler arasındaki farklılıklar istismar edilmelidir. Bu savaş Faşizmin son bulup Siyonizmin güçlenmesiyle sonuçlanmalı ve Filistin topraklarında İsrail devleti kurulmalıdır. Ayrıca komünizm Hristiyan alemiyle denge sağlayacak şekilde güçlendirilmelidir.

ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI 

Mektupta 3. Dünya Savaşının ise Müslümanlar ve Siyonistler arasında çıkacağı yazıyor.. Savaşın sonunda yahudiler ve müslümanların birbirini yok etmesi planlanıyor...Bu arada mektupta diğer uluslarında fiziki, ahlaki, ruhsal ve ekonomik yıkımlara sürükleneceği belirtiliyor..


Yorum Yap


EmoticonEmoticon