5 Ekim 2016 Çarşamba

Şehzade Selim Faruk Kimdir - Şehzade Selim Faruk Kısaca HayatıPeygamber Efendimiz Buyurdular
''Bir Sultan Selim Gelse Gerek 
Emaneti Alsa Gerek
Bir Sultan Selim Gelse Gerek 
Emaneti Mehdi Aleyhisselama Verse Gerek''
Şeyh Nazım Kıbrısi Sohbetinden Alıntı

Şehzade Selim Faruk bin Norbert Lionel (Arslan) bin Selim Ahmed Arabi bin Sultan II. Abdülhamid Han.

1971 yılında Fransa´ da doğdu. Babası Norbert Lionel (Arslan) Efendi ve dedesi Sultan II. Abdülhamid Han´ ın oğlu Selim Ahmed Arabi´ dir.

Osmanlı kanunları gereğince Osmanlı tahtına veliaht olacak kimsenin babasının padişahlık yaptığı dönemde doğması ve diğer veliahtlara nazaran kıdemli olması gerekmektedir. Bundan dolayı Şehzade Selim Faruk´ un dedesi Şehzade Selim Ahmed bin Hamid Han “Sürgündeki Osmanlı Padişahı” idi, 1993 yılında “Padişahlık Haklarına” ve “Hanedan´ ın En Kıdemli Üyesi” yani “Osmanlı Ailesi Reisi” sıfatına dayanarak zahiri ve batini islam ilimlerinde otorite olan Şeyh Nazım el- Hakkani hazretlerini Şeyh-ül İslam olarak atadı.

Sultan II. Abdülhamid Han´ ın kendi oğulları lehine değiştirmek istediği Osmanlı Tahtı Veraset Kanunu dönemin Şeyh-ül İslam´ ı tarafından bu iradeye fetva verilmeyip red edilmişti. Ancak bu irade “Sürgündeki Osmanlı Padişahı” Selim Ahmed Arabi tarafından resmi Osmanlı Şeyh-ül İslamı “Şeyh Nazım el Hakkani” hazretlerine yeniden sunuldu ve Sultan Selim Ahmed Arabi Han´ ın oğulları lehine fetvası alındı.

Böylece Sultan Selim Ahmed Arabi (doğumu: 1909) en büyük oğlu Şehzade Norbert Lionel (Aslan) (doğumu: 1947) Efendi´ nin izni ve onayı ile torunu Şehzade Selim Faruk Efendi (doğumu: 1971) “Osmanlı Tahtı Veliahtı” olarak tayin edildi.

Ayrıca zahiri ilimlerde Alasonyalı Hacı Cemal (Öğüt) Efendi´ den ve batini ilimlerinde Şeyh Abdullah Dağistani hazretlerinden icazetli Şeyh Nazım el Hakkani hazretleri 40 yılı aşkın bir süredir Osmanlı Devleti´ nin yeniden kurulacağını ve Osmanlı Hanedan´ ından Peygamber Efendimizin Hadis-I Şerifi´ nde “Bir Selim gelse gerek, emaneti alsa gerek, bir Selim daha gelse gerek, emaneti verse gerek” diyerek bildirdiği Selim´ in Sultan II. Abdülhamid Han´ ın oğlu Sultan Selim Ahmed Arabi Han´ ın torunu “Şehzade Selim Faruk” olduğunu müjdelemektedir.

Kaynaklar:

Şeyh Nazım sohbetleri, hutbeleri, konferansları
Nadin Sultan' ın kaleme aldığı ´Sultan II. Abdülhamid' in Mirası – Sultan Selim bin Hamid Han´ ın Hatıraları ve Biyografyası'.

Not:
Bu konuyla ilgili olarak „Şeyh Nazım el Hakkani“ hazretlerini ve Sultan Selim Ahmed Arabi Han' ın kızı „Nadine Sultanı“ takip etmenizi tavsiye ederizYorum Yap


EmoticonEmoticon